DMS ELEKTRONIK - DATAMEDYA.COM
 
 
 
CD YAZMAK BİR SANATTIR..(OVERBURNING) Konu Anlatım Filmi için tıklayınız

Birçoğunuzun bildiği üzere normalde elimizdeki 700 MB lık CD'lere daha fazla veri sığdıramıyoruz, yazamıyoruz.

Aşağıdaki anlatımdaki yazılanları aynen uygularsanız artık sizde Nero CD Yazma programıyla 700 MB lık CD'lerinize daha fazla veri sığdırabileceksiniz.

Aşağıdaki anlatımın başka örneklerini net ortamında Nero'nun İngilizce versiyonuna göre yapıldığını görmüşsünüzdür,biz anlatımımızı Nero'nun Türkçe versiyonuna göre yapacağız.

Bu uygulama özellikle internetten indirdiğiniz boyutu 700 MB'ı geçen Filimleri CD'lerinize sorunsuz yazdırmanızda faydalı olacaktır.

Nero programını açtığınızda karşınıza ilk çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki ekran olacaktır.


Siz burada "CD-ROM (ISO)" yazım şeklini seçeceksiniz ve yine ekrandaki "Yeni" butonuna tıklıyorsunuz.Açılan programın ekranında hemen sağ taraftan Bilgisayarınızdan CD'ye yazdırmak istediğiniz ve boyutu 700 MB'ı geçen Film dosyanızı bulup ekranın soluna taşıyorsunuz.Yine bu ekranda menüden "Dosya - Seçenekler" sekmesine tıklıyorsunuz.


karşınıza aşağıdaki resimdeki ekran çıkacak.
Bu ekranda önce "Genel" sekmesine tıklıyoruz ve değişiklikleri aynen aşağıdaki resimdeki gibi uyguluyoruz.


Daha sonra yine bu ekrandaki "Uzman Ayarları" sekmesine tıklıyoruz ve değişiklikleri aynen aşağıdaki resimdeki gibi uygulayıp "Tamam" butonuna tıklıyoruz.


Üstte ikinci resimdeki gördüğünüz Nero programının menüsünden sırasıyla "Kayıt Aygıtı - Derlemeyi Yazdır" sekmesine tıklıyoruz,

"Çoklu Ortam" sekmesine tıklayıp "Çoklu Ortam Etkin Olmasın" kutucuğunu işaretli hale getiriyoruz."ISO" sekmesine tıklayıp değişiklikleri aynen aşağıdaki resimdeki gibi uyguluyoruz."Yazdır" sekmesine tıklayıp aşağıdaki resimdeki kutucukları seçili hale getirip veri-verilerinizi CD'nize yazdırabilirsiniz.

 

  
 
 
DMS Elektronik Bilgisayar Dış Ticaret Ltd.Şti. | Yenisahra Mahallesi, İnönü Caddesi, No:9, Ataşehir, İstanbul |
Tel : 0216 449 15 58 - 0216 545 26 26 Faks : 0216 346 95 27
CD,DVD,Blu-ray Baskı ve Satış Merkezi
www.interaksiyon.com