DMS ELEKTRONIK - DATAMEDYA.COM
 
 
Bozuk CD/DVD leri Kurtarma İşlemleri

 Birgün yıllardır sakladığınız bir cd de bulunan resim, video veya bir yazı belgenizin birgün cdrom a takıp açmak istediğinizde belirtilen dosya okunamıyor, tekrar deneyin dediğinde tekrar tekrar denemenize rağmen bir türlü mümkün olmadağını görünce üzüntünüzü tarif edemediğinizi görür gibiyim.

 Artık üzülmeyin cd lerinizdeki okunamayan verilerinizi nasıl kurtarabileceğinizi açıklıyorum.

 Bu iş için birçok program olmasına rağmen bu konuda en başarılı ve hızlı program IsoBuster adlı programıdır. Yukarıda ana menüsünü gördüğünüz bu program, çok kullanışlı arayüzü ve kolay kullanımı ile sizin can simidiniz olacağından emin olbilirsiniz.
 Program diğer rakipleri arasında (BadCopy Pro - CdRoller - RetroBurner - Dvd Data Rescue - Disc recover) içerisinde en başarılı olanı.

  1. Programı başlıca özellikleri;
  2. Bozuk dvd - cd lerden her türlü veri kurtarması yapabilir,
    Yeniden yazılabilir Dvd ve cd medyalarda silinen verileri kurtarabilir,
  3. Program kurtarma yaparken hatalarıda düzeltebiliyor,
  4. Tüm Image formatlarına ait dosyaların içeriğini okuyabilir,
  5. Bootable cd ve bootable Image dosyalarının boot sektörünü okuyabilir.

 Program cd lerdeki bozuk verileri çok başarılı bir kurtarma kabiliyetinin yanında silinmiş cdrw ve dvdrw lerdede çok başarılı. Bu medyalarda office ve Pdf dosyaları yeniden oluşturulabiliyor. Program sonuçlar içerisinde hasarlı ve hasarsız dosyaları birbirinden ayırıyor.

Programın Kullanımı;

 Yukarıda resimde gördüğünüz programın sağ penceresindeki dosyalardan okunamayan dosyayı seçip üzerine sağ tıkladığınızda, açılan menüde ilk sıradaki exrackt menüsüne tıklayın, aşağıda resimdeki menüde Konum bölümünden programı kurtarılan dosyanın kaydedileceği yeri seçin ve kaydet butonuna basın.

Programla bootlu cd ler veya bootlu image dosyalarının boot sektörünü okutarak üzerinde oynama yaptığınız bootlu cd leri diğer cd lere aktarırken kullanabilirsiniz.

Herhangibir image dosyasını açarak içeriğini görmek için file menüsüne tıklayıp, open image ye tıkladıktan sonra imge dosyasının yolunu göstererek açın. İmge dosyasının tüm içeriğini görebilirsiniz. Ancak çalıştırabilmek için bilgisarınıza açarak kaydettikten sonra çalıştırabilirsiniz.

  
 
 
DMS Elektronik Bilgisayar Dış Ticaret Ltd.Şti. | Yenisahra Mahallesi, İnönü Caddesi, No:9, Ataşehir, İstanbul |
Tel : 0216 449 15 58 - 0216 545 26 26 Faks : 0216 346 95 27
CD,DVD,Blu-ray Baskı ve Satış Merkezi
www.interaksiyon.com