Lightscribe Teknolojisi nedir ve nasıl çalışır?

LightScribe teknolojisi entegre bir sistemdir. Kesin, ipekbaskı kalitesinde, hologram etiketler üretmek için bilgisayarınızın CD ya da DVD sürücüsünü özel olarak kaplanmış diskler ve geliştirilmiş disk yazma yazılımıyla birleştirir.


LightScribe ile diskiniz etiketinizdir. Bu inanılmaz teknoloji tüm müzik miks CDleriniz, dijital video ya da fotoğraf arşivleriniz ve tüm iş uygulamalarınız için muhteşem görünümde etiketler oluşturmanın sorunsuz bir yoludur. Ve bu etiketler çok dayanıklıdır. Yaratıcılığınızı ve kişiliğinizi yansıtan etiketler tasarlamada ve üretmede sınır tanımıyoruz.

LightScribe Direkt Disk etiketleme, yaz-çevir-yaz kadar basittir. Veriyi yazın, diski çevirin, tekrar sürücüye takın ve etiketi yazın. Sistemin üç bileşeni şunlardır:

  1. Donanım: LightScribe lisanslı donanımı, en az modifikasyon ile donanımın mevcut lazerini kullanarak LightScribe medyaya etiket basabilir
  2. Yazılım: LightScribe lisanslı yazılım uygulamaları basit ve ayrıntılı etiket tasarımları oluşturmanızı sağlar. LightScribe host sistem yazılımı, tüm sistem bileşenleri arasında iletişimi sağlamak için donanımla birlikte verilen kendine has etiketleme uygulamalarını da içerir.
  3. Medya: LightScribe medya, disklerin üzerine yapılmış kabartmaların yanı sıra, kendine has, laser-görüntüleyebilir, ekran baskılı kaplamaya sahiptir.


Donanım ve yazılım ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edin:

www.lightScribe.com

LightScribe etkinleştirilmiş diskin etiketli tarafının laser ışını uygulandığında kimyasal reaksiyon gösteren özel bir kaplaması vardır.

LightScribe mevcut tüm veri formatlarını destekleme kapasitesine sahiptir ve tüm sürücü tasarımlarına uyumludur. LightScribe etkinleştirilmiş medya, uygulanmış fonksiyonel şekillerin yanı sıra etiket yüzeyinde özel bir kaplamaya da sahiptir . Tüm veri formatları, onları LightScribe uyumlu hale getirmek için gerekli olan fonksiyonel şekilleri ve özel kaplamayı birleştirir.

Bir diske görüntü yazmak için gereken zaman, yarı çap boyunca kaç bandın görüntü içeriğine sahip olduğuna ve seçili görüntüleme moduna (taslak, normal ya da en iyi) bağlıdır. Görüntü yazmak için gereken zaman içeriğe bağlı olduğundan, aşağıdakiler sadece basit bir rehber olarak kullanılmalıdır:


  Sadece başlık Başlık ve içerik listesi Tam etiket
(grafikli)
En iyi <4 dk. <9 dk. <36 dk.
Normal <3 dk. <7 dk. <28 dk.
Taslak <2 dk. <4 dk. <20 dk.

Etiketleme işlemi, arka planda ilerlediğinden, etiket yapılırken başka şeyler üzerinde çalışabilirsiniz

 

 
DMS Elektronik Bilgisayar Dış Ticaret Ltd.Şti. | Osmanağa Mah. Mühürdar Fuat Bey Sk. No.10 Kadıköy-İSTANBUL |
Tel : 0216 330 09 17 - 0216 449 15 58 (pbx) Fax : 0216 346 95 27
Moda Dünyasi Alisveris Sitesi
www.interaksiyon.com